Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

BZ WBK Press Foto 2010 w Galerii TCK od 2 marca

BZ WBK Press Foto 2011 w Galerii TCK od 2 marca2 marca o godzinie 18.00 wernisażem w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury otwarta zostanie pokonkursowa wystawa fotografii prasowej, BZ WBK PRESS FOTO 2010.

Po raz szósty odbył się ogólnopolski konkurs skierowany do fotografów prasowych, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik „Rzeczpospolita”.

Tegoroczna edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem ze strony fotoreporterów. Do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy prac nadesłanych przez 368 autorów w siedmiu kategoriach: Społeczeństwo, Portret, Wydarzenia, Cywilizacja, Sport, Przyroda i Środowisko naturalne oraz po raz pierwszy w kategorii Fotokast - coraz bardziej popularna, multimedialna wersja fotoreportażu.

Poza nagrodą główną - Zdjęcie roku, którą otrzymał Łukasz Ostalski, jury w składzie: Wojciech Druszcz – przewodniczący, Waldemar Kompała z „Rzeczpospolitej”, Wojciech Rzążewski z "Faktu", Wojciech Franus z „National Geographic” oraz Maciej Kosycarz z agencji Kosycarz Foto Press KFP, przyznało nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii - oddzielnie dla zdjęć pojedynczych i fotoreportaży oraz nagrodę dla najlepszego fotokastu. Nagrody specjalne przyznały również Bank Zachodni WBK – organizator konkursu oraz "Rzeczpospolita" – patron medialny.

Zapraszamy do Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury na wystawę, która czynna jest od 3 do 28 marca 2011 roku, od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-18.00. Bilet w cenie 3 zł i 2 zł ulgowy (grupy zorganizowane prosimy o rezerwacje terminu).

Wystawa ta, to kilkadziesiąt niezwykłych fotografii zebranych w jednym miejscu, będących niekiedy wynikiem zbiegu okoliczności, co podkreśla Darek Majewski w rozmowie z redaktorem Tomaszem Wojciukiem - Światobrazu.pl. „Nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć, czego będziesz świadkiem jutro. To jest nadzieja przede wszystkim dla fotografów newsowych i agencyjnych. Można zakładać, że już nigdy nic się nie zarobi, a tu bach – jako jedyny jesteś uczestnikiem czy obserwatorem niepowtarzalnego wydarzenia. Wyciągasz aparat, naciskasz spust migawki i twoje zdjęcia obiegają cały świat. W takich chwilach czujemy, że nasz profesjonalizm i szybkość nadal są bezcenne. To jest w tym wszystkim najpiękniejsze.”

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.