Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

BYŁ SOBIE BLUES już w sierpniu na tarnowskim Rynku

BYŁ SOBIE BLUES już w sierpniu na tarnowskm RynkuJuż po raz szósty Tarnowskie Centrum Kultury ma przyjemność zaprosić na muzyczne sierpniowe piątki na tarnowskim Rynku, które już tradycyjnie odbędą się pod hasłem BYŁ SOBIE BLUESLetni Festiwal Bluesa. Wzorem lat ubiegłych, podczas festiwalu nie zabraknie muzycznych atrakcji. Festiwal obejmie trzy koncerty, które odbędą się 12, 19 i 26 sierpnia 2011 r.

Na scenie ustawionej na Rynku zaprezentują się zarówno starzy, znani „wyjadacze” bluesa, jaki młode blues-rockowe formacje.

Wśród wykonawców tegorocznej edycji zobaczymy i usłyszymy m.in. Around The Blues, Kajetana Drozda z Acoustic Trio, Breakmaszyna, Blue Machine, Cotton Wing oraz Limboski "Tribute To Georgie Buck", który zaprezentuje materiał z najnowszej płyty, która właśnie ukazała się w Hiszpanii (24 lipca 2011).

Współautorem oraz animatorem koncertów w ramach BYŁ SOBIE BLUES jest Wojciech Klich, gitarzysta, wokalista, kompozytor, który też cały Festiwal poprowadzi.

Początek koncertów na tarnowskim Rynku (scena przed TCK) o godz. 19.00. Wstęp wolny.

 

AROUND THE BLUES – Początki sięgają 2004 roku, kiedy to przy klubie bluesowym Kotłownia powstał zespół Black Amber, w skład którego wchodzili: Joanna Mrozek, Krzystof Kremer, Przemek Kaniewski, Piotr Mos, Kuba Jantos. Zespół w tym składzie zagrał kilka koncertów m.in. jako support zespołu Cree oraz jako uczestnik konkursu Young Blood w trakcie chorzowskich Bluestracji (2005). Zespół zarejestrował równiez nagranie demo. Pod koniec 2005 roku do zespołu dołaczył Andrzej Szczęsny, stając się tym samym współzałozycielem zespołu Around The Blues, który powstał w wyniku przekształcenia Black Amber. W 2006 roku zespół zarejestrował materiał demo. Po kilku zmianach na stanowisku perkusisty do zespołu dołaczył Zbig Kadłubiec (Zbig Band). Poczatek 2007 roku to dla zepołu kolejne zmiany personalne.

Do Around The Blues dołaczyli Tomek Konczak (gitara) oraz Daniel "Owal" Wysocki (perk.) stabilizujac tym samym skład Around The Blues oraz nadajac mu nowe brzmienie. Lata 2007-2009 to dla zespołu liczne koncerty w klubach oraz na kilku wazniejszych festiwalach w kraju i za granica. Pod koniec 2009 roku od zespołu odszedł Daniel Wysocki, a jego miejsce zajał Bartek Pasternak (Teenage Beat). Muzyka zespołu to charakterystyczny głos Asi Mrozek i energetyczna gitara Tomka Konczaka połączone z sekcją oraz gitarą rytmiczną, co w efekcie daje klasyczne bluesowo - light-rockowe brzmienie.

W lutym 2011 roku Asia Mrozek zajęła I. miejsce w kategorii Woklistka Roku w ankiecie czytelników kwartalnika Twój Blues "BLUES TOP 2010". W czerwcu 2011 zespół wydał swoją debiutancką płytę długogrającą.

KAJETAN DROZD ACOUSTIC TRIO - charyzmatyczny muzyk "zakochany" w bluesie i bezgranicznie mu oddany. Gitarzysta, harmonijkarz, autor muzyki i tekstów. Mocno związany ze Śląskiem. Założyciel grupy Siódma w Nocy, z którą między innymi dwukrotnie wygrał konkurs Festiwalu Rawa Blues (2006 i 2008). Obecnie koncertujący również z nowym projektem - Kajetan Drozd Acoustic Trio. Kajetan koncertował niemal na wszystkich ważnych festiwalach bluesowych w kraju, wygrywając w konkursach większości z nich. Do pozostałych wyróżnień można dodać m.in. zaproszenie muzyków przez red. Piotra Kaczkowskiego do audycji Minimax.

Zespół ze swymi utworami jest także obecny na składance muzycznej Minimax.Pl (2008) i na obu edycjach wydawnictwa Antologia Polskiego Bluesa (2008, 2009). Można zaryzykować zatem stwierdzenie, że prawdopodobnie nie ma regionu w kraju, w którym sympatycy bluesa nie znaliby Kajetana i Siódmej w Nocy. W kwietniu 2009 roku ukazał się w oficjalnej dystrybucji album zespołu zatytułowany "Siódma w Nocy", którego utwory są obecne w wielu rozgłośniach lokalnych, jak i ogólnopolskim PR 3 Polskiego Radia. Promując go, Kajetan Drozd zagrał tylko w 2009 roku niemal 100 koncertów.

BREAKMASZYNA - początki sięgają jam sessions w Rywalu w połowie lat dziewięćdziesiątych oraz legendarnej, częstochowskiej kapeli Muddy Water. Nazwa Breakmaszyna pojawiła się w 2002 roku przy okazji festiwalu bluesowego Blues nad Okszą w Kłobucku. Często zmieniał się skład, przez zespół przewinęło się wielu muzyków. Swoją muzykę określają jako post-blues, czyli postmodernistyczny blues. Zespół grał na małej scenie festiwalu Rawa Blues w Spodku w 2006 roku. Na początku 2007, nagrali pierwszą płytę; "Postblues'. W 2008 zespół zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu Las, Woda i Blues w Radzyniu (wspólnie z zespołem S.O.U.L.), Grand Prix festiwalu Koło Bluesa w Kole, Grand Prix festiwalu Blue Blues w Częstochowie i jedną z pomniejszych nagród na festiwalu Galicja Blues Festiwal w Krośnie. W 2010 roku nagraliśmy drugi krążek "Częstochowska Masakra Gitarą Elektryczną".

Skład: Arek Skupiński- bass, Sławek Szwajkowski - perkusja, Paweł Stomma - gitara, voc

BLUE MACHINE - Muzyka krakowskiej grupy to szeroko pojęty blues-rock. Jako, że stylistyka ta w ciągu wielu lat swego istnienia została bardzo mocno wyeksploatowana, zespół stale poszukuje w niej własnej, indywidualnej przestrzeni. W dźwiękach Blue Machine oprócz elektrycznego bluesa można usłyszeć także reggae, funkowe rytmy, pazur rodem z cięższego rocka, industrialowe zgrzyty i dysonanse, jazz-rockową improwizację, ale także echa muzyki folkowej z różnych zakątków świata.

Do sukcesów zespołu zaliczyć można tytuł laureata festiwalu FAMA 2008, suport przed Joe Cockerem w Krakowie, a także udział w licznych festiwalach bluesowych (m. in. Bluestracje, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Galicja Blues Festiwal). Utwory Blue Machine gościły także w alternatywnej liście przebojów Radia Kraków.

W 2009 roku zespół połączył siły ze znakomitym białostockim harmonijkarzem, Tomkiem Kamińskim, który współpracował z większością znaczących postaci bluesa w Polsce. To wspólne przedsięwzięcie pokazuje, że nietypowe zestawienie dwóch harmonijek na jednej scenie jest jak najbardziej uzasadnione, dając inspirację i nowe środki wyrazu dla całego zespołu.

COTTON WING - został założony w Gdańsku około 1995 roku. Po powrocie gitarzysty i wokalisty (członków pierwszego składu) z podróży do muzycznych korzeni 2010 zespół reaktywował się, wzbogacając skład o dwóch doświadczonych muzyków Adama (perk.) i Janusza (bas) grając bluesa, soul/funk i rocka. Na koncie ma niezliczoną ilość koncertów w całym kraju. Marcin Guzowski w czerwcu br. został wybrany najlepszym gitarzystą wg „Gitariady”.

Aktualny skład zespołu: Robert Tyszka - śpiew, harmonijka ustna, Marcin Guzowski - gitara, Adam Zagrodzki - perkusja, Janusz Wawrzynowicz - bas

LIMBOSKI "TRIBUTE TO GEORGIE BUCK" tworzą: Michał Augustyniak (gitary, sitar, wokal), Jacek Cichocki (klawisze, organy, akordeon, laptop, przeszkadzajki), Jacek Mazurkiewicz (kontrabas) i Bartek Kazek (bębny). Ich muzykę trudno zdefiniować, to niezwykle ekscytujący kolaż bluesa, folku, rocka i psychodelii.

Do tej pory ukazały się trzy płyty Augustyniaka z autorskim repertuarem (Limbo - "Czarny kolczyk", Limboski solo - "Farevell Devil" i Limboski Quartet - "Cafe Brumba"), czwarta - z bluesową i rockandrollową klasyką - czeka na wydanie ("Tribute to Georgie Buck"). Oryginalność i wyrazistość stylistyczna lidera, a także bardzo dobrzy, pełni oryginalnych pomysłów towarzyszący mu muzycy sprawiają, że to jedne z najciekawszych wydawnictw muzycznych ostatnich lat.

W lipcu w Hiszpanii ukazał się najnowszy album LIMBOSKI "TRIBUTE TO GEORGIE BUCK", który również promowany jest na Półwyspie Iberyjskim trasą koncertową zespołu, a polska premiera płyty odbędzie się podczas tarnowskiego koncertu.

Wojtek Klich - gospodarz Festiwalu, to obecnie jeden z najbardziej wpływowych współczesnych polskich gitarzystów. Jest założycielem i lider formacji "Bardzo Orkiestra", która budzi do życia jego własne fantazje muzyczne. "Orkiestra" nie jest kolejnym zwykłym polskim zespołem bluesowym. Orkiestra stanowi środowisko dla nieoficjalnych spotkań amatorów i profesjonalnych muzyków z rodzinnego miasta Wojtka – Tarnowa.

Wojtek Klich jest producentem wielu kultowych imprez m.in.: Zaduszki Dżemowe, Wydmuszki Rockowe, Wianuszki i Rockowe O!płateczki, na które zawsze zapraszał wielu polskich muzyków, jak m.in.: Tadeusz Nalepa, Wojtek Waglewski (Voo Voo), Sławek Wierzcholski (Nocna ZMIANA Bluesa), Małgorzata Ostrowska (Lombard), Jerzy Styczyński (Dzem), Adam Otręba (Dzem), Jan Borysewicz (Lady Punk), Janusz Panasewicz (Lady Punk), Martyna Jakubowicz, Grzegorz Markowski (Perfect), Dariusz Kozakiewicz, Robert Gawliński (Wilki), Kasia Kowalska, Ryszard Sygitowicz, Pocieszynski Tadziu, Jan "Kyks" Skrzek, TITUS, Marek Piekarczyk (TSA) i Maciej Maleńczuk.

Przez wiele lat był gitarzystą jednego z najlepszych polskich zespołów rockowych - Ziyo. Muzyczna historia Wojtka jest bardzo długa, a jedynym sposobem, żeby ją poznać i zrozumieć jest spotkanie z jego muzyką na żywo. Ostatnio odpowiedzialny jest za sukces solowej płyty Ani Wyszkoni, dla której napisał kilka kompozycji.

Zapraszamy na profil Festiwalu na Facebooku

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.