Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Brzydal - premiera w Solskim 30 listopada

Brzydal - premiera w Solskim 30 listopadaZapraszamy do Teatru im. L. Solskiego na premierę spektaklu "Brzydal", która odbędzie się w piątek 30 listopada na Małej Scenie o godz. 18:00. Cena biletu na premierę to 35 zł.

Bilety na spektakle popremierowe:
- 30 zł normalny
- 20 zł ulgowy

Bilety dostępne są w kasie Teatru, lub można również zakupić przez internet: https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/brzydal-1350051329.

Dodatkowe informacje i rezerwacje telefoniczne. Tel. 14 688 32 87.

 

 

Masz za duży nos?
A może Twoje usta nie są wystarczająco pełne?
Czyżby odstawały Ci uszy? Leciutko, ale jednak?
Coś pojawiło się na Twoich udach... Cellulitis? Niemożliwe!

Jesteś za gruba, za niski, zbyt blond lub za mało sexi? Chciałbyś, żeby Twoja twarz była sfotoszopowaną twarzą z okładki i żeby wszyscy w końcu Cię pokochali?

Masz dwa wyjścia:
1) zacznij oszczędzać na operację plastyczną
2) przyjdź do teatru i zrewiduj swoje poglądy.

W sztuce Mariusa von Mayenburga, jednego z najważniejszych dramatopisarzy niemieckojęzycznych, spotykamy Lettego- tytułowego Brzydala. Czy Lette jest brzydki? A może ktoś mu to wmawia? Jego żona, szef, asystent, chirurg, bogata starsza dama, którą spotyka po drodze? Jak zmieni się bohater, któremu w szczytowym punkcie kariery kilkoro życzliwych powiedziało, że nie pasuje do ogólnie przyjętego wzorca człowieka fizycznie idealnego? Czego pragnie Lette, czego brakuje mu w życiu, że postanawia zmienić swoją twarz?

„Brzydal” jest historią pełną ironii, obnażającą cynizm relacji między ludźmi i manipulacji medialnej. W interpretacji Łukasza Fijała Lette staje się ofiarą opinii społecznej, ale też własnej psychologicznej autosugestii. Brzydal to człowiek utkany z opinii świata zewnętrznego, stworzony na wzór reklam, zdjęć i idealnych wizerunków, którymi jest otoczony. Mayenburg prowadzi opowieść w charakterystyczny dla siebie sposób- jego język jest groteskowy, momentami brutalny i nieprzyzwoicie śmieszny.

Jak skończy się przygoda Lettego i jego nowego wizerunku?

Autor:
MARIUS von MAYENBURG

Reżyser:
Łukasz Fijał

Tłumacz:
Michał Ratyński

Obsada:
Ireneusz Pastuszak
Tomasz Piasecki
Ewa Sąsiadek
Aleksander Fiałek

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.