Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Biała lokomotywa - Koncert in memoriam E. Żentary

Biała lokomotywa - Koncert in memoriam E. ŻentaryKu pamięci Edwarda Żentary, 25 maja o godz. 19.00 wystawiony zostanie spektakl "Biała lokomotywa”. To spektakl dla kolekcjonerów i fanów legendarnego już artystycznego tandemu Stachura-Satanowski.


Zbliża się druga rocznica śmierci Edwarda Żentary – aktora teatralnego, filmowego oraz reżysera, który od lipca 2008 do 25 maja 2011 roku, obejmował stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Solskeigo w Tarnowie. Występował na deskach wielu teatrów w Polsce, wśród których znalazły się między innymi Teatr im. Osterwy w Lublinie, Teatr Polski i Teatr Studio w Warszawie, Stary Teatr i Teatr im. Słowackiego w Krakowie oraz Teatr Polski w Szczecinie. Szerszej publiczności Edward Żentara dał się poznać grając w dramacie Wojciecha Wójcika „Karate po polsku”, „Siekierezadzie” Witolda Leszczyńskiego, czy „Trzech młynach” Jerzego Domaradzkiego. W wymienionych filmach wykreował znakomite role, za które został uhonorowany nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego i nagrodą Złoty Ekran, przyznawaną przez Tygodnik „Ekran”. Jako dyrektor Solskiego, Edward Żentara wyreżyserował spektakle „Zbrodnia i kara” , „Rozmowy z katem” oraz „Przyjazne dusze”.

Ku jego pamięci, 25 maja o godz. 19.00 wystawiony będzie spektakl "Biała lokomotywa”. To spektakl dla kolekcjonerów i fanów legendarnego już artystycznego tandemu Stachura-Satanowski.

Artystyczna przyjaźń Stachury i Satanowskiego – którzy w latach 70. minionego wieku wyznaczyli osobny nurt poezji śpiewanej – to świetny materiał na widowisko teatralne. Z takiej właśnie inspiracji powstała „Biała lokomotywa”, czyli poetycko-muzyczny spektakl, z zaskakującymi interpretacjami tekstów Stachury i doskonałym tworzywem dla interpretacji aktorskich.

To rozpisana na głosy męska opowieść wzbogacona o bezcenną korespondencję Edwarda Stachury do Jerzego Satanowskiego: listy i kartki pocztowe z podróży. A wszystko to w oprawie obrazów Maksymiliana Novàka-Zemplińskiego. Znane teksty jednego z najciekawszych twórców polskiej współczesnej literatury w nowych aranżacjach Jerzego Satanowskiego, w aktorskiej interpretacji, wzbogacone o wyjątkową wystawę prac Zemplińskiego stworzą niepowtarzalny klimat wydarzenia.

Występują: Wojciech Brzeziński, Mirosław Czyżykiewicz, Jan Janga Tomaszewski

Bilety na spektakl można już zakupić w kasie teatru. Cena w przedsprzedaży to 50 zł, przy zakupie minimum 4 biletów - 40 zł, w dniu spektaklu 70 zł. Rezerwacje pod numerem telefonu 14 688 32 87, kom. 784 976 026, lub mailowo kasabiletowa@teatr.tarnow.pl. Istnieje także możliwość zakupu biletów przez internet na www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr.

Serdeczne zapraszamy!

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.