Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Ballada o Wołyniu w Tarnowskim Teatrze

Ballada o Wołyniu w Tarnowskim TeatrzeBallada o Wołyniu" to pierwszy w Polsce spektakl teatralny, który opowiada o ludobójstwie na polskiej ludności Kresów Wschodnich w latach II wojny światowej popełnionym przez nacjonalistów ukraińskich.

Scenariusz spektaklu korzysta z wątków legendarnej książki polskiego pisarza Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje". Autor scenariusza i reżyser spektaklu – Tomasz Żak, oparł fabułę także o wspomnienia członków swojej rodziny wywodzącej się z Wołynia. Ponadto posłużył się starą ludową melodię ukraińską ze współczesnymi słowami autorstwa Bogny Lewtak-Baczyńskiej.

Aktorkami tego przedsięwzięcia artystycznego będą: Ewa Tomasik i Magdalena Zbylut z Teatru Nie Teraz oraz Agne Muralyte, studentka Akademii Teatralnej z Wilna.

Powstanie „Ballady o Wołyniu” wsparły władze Tarnowa, przeznaczając na ten projekt środki z puli przeznaczonej na dofinansowanie organizacji pozarządowych. Partnerem w tej pracy są również: Tarnowski Teatr im. L. Solskiego oraz warszawskie Muzeum Niepodległości.

Spektakl będzie grany 28 oraz 29 czerwca o godz. 20.00. Liczba miejsc ograniczona, ze względu na umiejscowienie widowni na scenie. Ceny biletów: bilet normalny 30 zł, bilet ulgowy 25 zł. Dla zorganizowanych grup bilety w atrakcyjnej cenie 15 zł od osoby.

Dodatkowe informacje nt spektaklu oraz możliwości zakupu biletów na spektakl można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.