Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Balet "Dziadek do orzechów" w CSM

Balet Dziadek do orzechów w CSMBaśniowa opowieść, miłość, męstwo i zachwycająca muzyka Piotra Czajkowskiego. Zapraszamy na jeden z najbardziej znanych spektakli baletowych na świecie - „Dziadek do orzechów" w wykonaniu artystów Teatru Narodowego z Koszyc. Reżyseria i choreografia Ondrej Šoth.

„Dziadek do orzechów" powraca na sceny teatrów każdego roku, odkrywając niezwykłość bożonarodzeniowej nocy.

Słynna baśń powstała w latach 1803-06, kiedy E. T. A. Hoffmann był pruskim urzędnikiem w Warszawie. Historię napisał najprawdopodobniej dla dzieci warszawskiego przyjaciela Juliusza Edwarda Hitziga.

W XIX wieku zyskała ona wielką popularność w całej Europie, a utrwalił ją Piotr Czajkowski, komponując w 1892 roku słynny do dziś balet pod tym samym tytułem. Podobnie jak w Ameryce i krajach Europy Zachodniej również w Polsce spektakl cieszy się od lat dużym powodzeniem, zwłaszcza w okresie poprzedzającym święto Bożego Narodzenia.

W grudniowy wieczór zapraszamy do Centrum Sztuki Mościce na pełną baśniowego czaru, familijną opowieść o przygodach Klary w fantastycznym świecie snu, w którym ożywają zabawki, a wśród nich ukochany Dziadek do orzechów. Przeżyj niezapomnianą, świąteczną przygodę i pozwól się oczarować magią nadchodzących dni. Występują soliści baletu: słowackiego, rosyjskiego i japońskiego.

 

Centrum Sztuki Mościce, 12 grudnia 2012, godz. 18:00

Bilety:
- 30 zł normalny
- 20 zł ulgowy

Źródło: CSM

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.