Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Azoty Tauron zdobyły złoto, Jaskółki mistrzami!

Azoty Tauron zdobyły złoto, Jaskółki mistrzami!14 października w niedzielę tarnowskie jaskółki wywalczyły złoto, na które czekały 7 lat. A tym samym pokonały Stal Gorzów, która na to złoto czekała 29 lat i poczeka jeszcze co najmniej rok. Trzeba przyznać, że mecz ten był bardzo emocjonujący, zacięta walka, rywalizacja w każdym miejscu toru, podejmowane próby wyprzedzenia przeciwnika, tor rozgrzany był do czerwoności. Zawodnicy dostarczyli widowni zgromadzonej na stadionie w Tarnowie, ale także tej przed odbiornikami TV niezapomnianych wrażeń i wspomnień, które na zawsze wyryją się w pamięci.

Zobacz pełną fotorelację >>kliknij

Azoty Tauron Tarnów od pierwszego biegu nie zaskoczyły, gdyż do przewidzenia było, że od samego początku pokażą, że jadą po złoto. Fenomenalną jazdę i ducha walki pokazał Leon Madsen, który zgromadził dla swojego zespołu aż 14 punktów i cały mecz jechał na najwyższym możliwym poziomie. O wspaniałym przebudzeniu można mówić u Macieja Janowskiego, który w 11 biegu wygrał go oraz Martina Vaculika, który to w odpowiednim momencie zdobył punkty, które w 14 biegu zadecydowały o złocie dla Jaskółek. Niesamowicie zaskoczył Jakub Jamróg, który wygrał dwa wyścigi. Mimo słabszej kondycji Janusza Kołodzieja i on dotarł do mety w sumie z 7 punktami, podobnie jak senior Greg Hancock. Swoją cegiełkę do wygranej dołożył również Kacper Gomólski zdobywając 4 punkty. Finał w wykonaniu Azotów był fenomenalny, zawodnicy byli przygotowani, skupieni i pełni determinacji, co zaowocowało ich zwycięstwem.

Stal Gorzów to zespół, który pokazał zdecydowanie słabszą kondycję w Tarnowie, aniżeli w Gorzowie. Pomimo swojej pięciopunktowej przewagi musieli zadowolić się srebrem. Najsilniejsi z drużyny Stali, czyli Matej Zagar, Niels K. Iversen oraz Krzysztof Kasprzak, którzy byli niepokonani w Gorzowie, tutaj niestety osłabli, zwycięsko z potyczek wychodził tylko Zagar. Kasprzak zdecydowanie nie potrafił dojść do porozumienia z tarnowskim torem. Niezwykłą waleczności, dobrą techniką i znajomością toru, co nie jest przypadkowe wykazał się Tomasz Gollob, który był w doskonałej formie.

Azoty Tauron Tarnów sezon mogą uznać za zamknięty, ich zwycięstwo było nieprzypadkowe, a wywalczone. Poza umiejętnościami, doskonałym wyczuciem toru, wolą walki na duże oklaski zasługuje również sam trener Marek Cieślak, który potrafi prowadzić drużynę do zdobywania laurów i śmiało można go nazwać prawdziwym magikiem żużla.

Autor: Joanna Chudoba
Fot. Łukasz Kieroński

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.