Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

AnVision - Premiera płyty "AstralPhase": koncert i spotkanie z zespołem

AnVision - AstralPhaseNowa płyta tarnowskiego zespołu AnVision - "AstralPhase" swoją premierę będzie miała 31 sierpnia 2012 r. Wraz z pojawieniem się nowych muzyków, zmianie uległ nieco styl i brzmienie grupy, a przekonać się o tym będą mogły te osoby, które w tym dniu pojawią się w Piwnicach TCK na promocyjnym koncercie i spotkaniu z grupą.

Jak mówią twórcy na temat nowego materiału: „AstralPhase” to muzyczna podróż Astronauty, który podczas tytułowej Fazy Astralnej porusza sie w czasie i przestrzeni, pomiędzy życiem i śmiercią docierając do naszych uczuć, głębokich przemyśleń, ukrytych marzeń i wspomnień. W jednym momencie opowiada o trudnych wyborach, cierpieniach i codziennych problemach by za chwilę przenieść się w świat iluzji i metafizycznych doznań. W taką właśnie podróż pełną rockowych, mocnych riffów i nastrojowych pejzarzy, chcemy Was zabrać i sprawić by te 50 minut muzyki zawartej na ”AstralPhase” było czymś wyjątkowym i niezapomnianym. Dla nas napewno wyjątkowe i niezapomniane pozostaną wrażenia i chwile które przeżyliśmy podczas tworzenia tej płyty.

Album "AstraPhase" w całości został skomponowany i zaaranżowany wspólnie przez muzyków AnVision. Teksty napisali Marek „MarQus” Ostrowski, Adrian „Adik” Bogacz i Marcin Gądek (pierwszy wokalista AnVision). Prace nad płytą rozpoczęły się jesienią 2010 roku, a nagrania trwały od listopada 2011 do marca 2012 roku. Cały materiał został nagrany i zmiksowany w Raven Studio w podtarnowskim Skrzyszowie. Realizacją nagrań zajął się Krzysztof „Flipper” Krupa, zaś miksem i masteringiem Marcin Szwajcer. Oprawa graficzna albumu to dzieło Piotra Szafrańca, a zdjecia wykonał Maciej Kisiel.

"AstralPhase" to nieco ponad 50 minut muzyki zawartej w siedmiu kompozycjach. Wydawcą płyty jest Empire18.

Wstęp za okazaniem darmowej wejściówki, które od 21 sierpnia dystrybuowane będą za pośrednictwem tarnowskich mediów. Koncert i spotkanie z AnVision 31 sierpnia w Piwnicach TCK. Początek o godz. 20:00.

KONKURS: wygraj zaproszenia >>kliknij

Podczas koncertu będzie można zaopatrzyć się w najnowszą płytę zespołu oraz koszulki.

Grupa AnVision powstała w 2007 roku. Założona przez gitarzystę Grzegorza „Grega” Ziółka, klawiszowca Andrzeja Niewiadomskiego i wokalistę Marcina Gądka. W niedługim czasie wykrystalizował sie pierwszy skład zespołu do którego dołączyli basista Artur Serwin i perkusista Marcin „Larz” Duchnik. Podobne upodobania i fascynacje muzyczne członków zespołu szybko ukształtowały styl i brzmienie grupy. Próby i praca nad pierwszymi utworami AnVision trwały przez rok. W 2008 roku zostały zarejestrowane cztery utworyzespołu, które znalazły się potem na pierwszej płycie zatytułowanej „Eyes Wide Shut” wydanej w 2009 roku. Pochodzacy z tego albumu utwór pt. „Why Should’t I Get To Heaven?” umieszczony został również na składance pt. „Downtown Metal Int. Vol 8” wydanej w USA, Kanadzie i Meksyku. W tym samym czasie AnVision rozpoczął również swoją działalność koncertową. Jesienią 2010 roku z zespółu odszedł Marcin Gądek i Andrzej Niewiadomski, a w ich miejsce pojawili się wokalista Marek „MarQus” Ostrowski i klawiszowiec Łukasz Piwowoński. Wraz z pojawieniem się nowych muzyków, zmianie uległ nieco styl i brzmienie grupy.

Tuż po zmianach personalnych, AnVision rozpoczął pracę nad nowym materiałem, który nagrany został w okresie od listopada 2011 roku do marca 2012 roku i wydany na nowej płycie zatytułowanej „AstralPhase”.

Z początkiem 2012 roku ukazał się pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo, na którym znalazł się utwór pt. „Mental Suicide”,w marcu 2012 roku wydany został drugi singiel z utworem „I Can’t Live Without My Love”. Obie kompozycje pojawiły się na playlistach progrockowych rozgłosni radiowych m.in. Polsce, USA i UK.Od stycznia 2012roku do Maja 2012 roku, wspólnie z grupą „Animations”, zespół zagrał serię klubowych koncertów w ramach trasy „ProgVision
Tour 2012”.

AnVision można było zobaczyć i usłyszeć na żywo w: Rzeszowie, Tarnowie, Sandomierzu, Nowym Sączu, Bielsku–Białej, Bytomiu, Krakowie, Jaworznie, Opolu i Chorzowie. Obecnie grupa przygotowuje sie do trasy promującej album „AstralPhase”.

AnVision - AstralPhase

 

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.