Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Akredytacja medyczna dla Szpitala im. Szczeklika

Akredytacja medyczna dla Szpitala im. SzczeklikaTarnowski szpital miejski uzyskał najbardziej prestiżowe potwierdzenie jakości wykonywanych usług medycznych, przyznawane przez Ministra Zdrowia. W tarnowskim ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu akredytacji medycznej dla Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie. Certyfikat wręczył wiceminister zdrowia Marek Haber. Dodajmy, że w ciągu kilkunastu lat akredytację medyczną uzyskały 104 szpitale - na prawie 800 szpitali wielospecjalistycznych w Polsce, czyli zaledwie co 8-ma placówka.

Warto zaznaczyć, iż zdobycie akredytacji medycznej nie jest proste – wymaga ogromnego zaangażowania całej kadry medycznej a przede wszystkim wiąże się z ponoszeniem większych kosztów utrzymania placówki; względy te powodują, iż że część placówek nie decyduje się na taki wysiłek. Również nie wszystkie placówki ubiegające się o akredytację uzyskują ją – decyduje o tym wynik przeglądu akredytacyjnego dokonywany przez zespół ekspertów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Wdrożenie wszystkich standardów medycznych do codziennej pracy całej załogi Szpitala ma na celu przede wszystkim podnieść jakość procesu diagnozowania i leczenia, zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów, zmniejszyć ryzyko występowania błędów i powikłań. Jednocześnie w pełni zapewnione jest przestrzeganie praw pacjenta. Wiosną br. odbył się w Szpitalu przegląd akredytacyjny i zespół CMJ wydał pozytywną rekomendację Ministrowi Zdrowia, który przyznał tarnowskiemu szpitalowi certyfikat.

Warto także zaznaczyć, że „stary” Szpital przystąpił do Ogólnopolskiego Zrzeszenia Szpitali Akredytowanych, którego celem jest wspólne działanie służące poprawie jakości usług medycznych oraz oddziaływanie na kształtowanie polityki zdrowotnej w kraju.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.