Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Akademia Zdrowia w PWSZ

Akademia Zdrowia w PWSZPonad 22 procent Polaków ankietowanych podczas sondażu „ Ocena stanu zdrowia” przyznało, że cierpi na choroby przewlekłe. Aż jedna czwarta martwi się, że w najbliższych pięciu latach będzie odczuwać objawy chorób sercowo-naczyniowych.  Ich ryzyko można w znacznym stopniu ograniczyć poprzez dobrze dobraną dietę. Okazja do poznania zasad właściwego żywienia będzie 17 maja w godz. Od 12 do 16 podczas Otwartej Akademii Zdrowia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. W związku z jubileuszem piętnastolecia uczelni Centrum Zdrowia Tuchów organizuje obszerny blok badań, porad, prezentacji i konsultacji medycznych. Udzielać ich będą między innymi specjaliści od żywienia z Poradni Dietetycznej.

Ogólne zalecenia zdrowego odżywania są dobrze znane. Chodzi o spożywanie 4-5 posiłków dziennie w regularnych odstępach, ograniczenie  tłuszczów zwierzęcych, picie odpowiedniej ilości wody oraz zwiększenie spożycia owoców i warzyw. To jednak  tylko wskazówki, które w zależności od indywidualnych uwarunkowań trzeba modyfikować i umiejętnie dopasować, najlepiej pod opieką specjalistów.

Podczas medycznego dnia otwartego można się będzie dowiedzieć więcej o terapii uzależnień. W tuchowskim Ośrodku Psychoterapii oprócz Dziennego Oddziału Psychiatrii działają poradnie zajmujące się ich leczeniem. Pomagają między innymi uzależnionym od Internetu i od leków, wśród których nie brakuje młodych ludzi. Zbyt częste korzystanie z sieci może prowadzić od rozwoju depresji i poczucia samotności z powodu braku kontaktów w świecie realnym. Lekozależność jest natomiast zazwyczaj rezultatem innych problemów: zaburzeń emocjonalnych, bezsenności, depresji czy nerwic.

- Zapraszamy do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, w której podczas  juwenaliów będzie okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym - specjaliści z Centrum Zdrowia Tuchów wykonywać będą bezpłatne badania wzroku, EKG i USG. Prócz tego w programie zajęcia praktyczne. Można będzie poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, zaplanowano ćwiczenia i treningi Pilates, a także zajęcia w mini szkole rodzenia – mówi Dorota Jakus – Stoga, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w  Centrum Zdrowia Tuchów.

Akademia Zdrowia w PWSZAkademia Zdrowia w PWSZ

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.