Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Agę Zaryan supportować będą laureaci Jazz Juniors

Agę Zaryan supportować będą laureaci Jazz JuniorsAga Zaryan wystąpi w Tarnowie z koncertem pt. “Remembering Nina & Abbey” promującym nowy album poświęcony postaciom Niny Simone oraz Abbey Lincoln.

Usłyszymy niezapomniane utwory z repertuaru Niny Simone, m.in. “My Baby Just Cares For Me”, “Don’t Let Me Be Misunderstood”, “Wild is The Wind”, “I Want a Little Sugar in My Bowl” czy “Lilac Wine”. Muzycy towarzyszący artystce podczas koncertu należą do ścisłej polskiej czołówki jazzowej.

Kino Marzenie (Tarnów, ul. Staszica 4), 18.01.2014 r.  I  bilety: 40/60 zł
Bilety do nabycia w Kinie Marzenie lub on-line na www.tck.pl

W dniu koncertu tj. 18.01.2013 r. sprzedaż biletów prowadzona będzie wyłącznie w Kinie Marzenie.
 

Koncert supportować będzie trio Derlak/Trąbczyński/Szablowski - laureaci II nagrody na Festiwalu Jazz Juniors 2013.


Nina Simone to ikona muzyki XX wieku, postać tragiczna. Legendarna ze względu na charyzmatyczny głos i swój sceniczny temperament.  Druga z bohaterek to równie interesująca, ale mniej znana Abbey Lincoln, kobieta nietuzinkowa o silnej osobowości, mówi się o niej ostatnia wielka dama złotej ery jazzu. Jak mówi Aga: “... Simone i Lincoln to kobiety, których artystyczna postawa od wielu lat mnie inspiruje, tym projektem chciałabym je upamiętnić...” Nagrania albumu “Remembering Nina & Abbey” odbyły się w Los Angeles z udziałem wyjątkowych muzyków. Premiera albumu odbyła się jest w listopadzie 2013 r.

Aga Zaryan jest dzis´ rozpoznawalną w świecie wokalistką jazzową. Zaryan jest pierwszą oraz jedyną polską artystką, której płyty ukazują się w legendarnej wytwórni jazzowej Blue Note Records. Występuje z powodzeniem na niezliczonych scenach, m.in. w renomowanych klubach europejskich i amerykańskich, w Japonii, Chinach, Turcji, Rosji, Izraelu oraz Islandii. Swój sukces zawdzięcza znakomitym umiejętnościom wokalnym, charyzmie scenicznej oraz możliwością współpracy z najznamienitszymi muzykami na świecie. Koncerty Agi Zaryan słyną z niezwykłej atmosfery oraz mistrzowskiego poziomu wykonywanej muzyki.
Aga Zaryan wystąpi z zespołem w składzie:
Michał Tokaj - fortepian
Michał Barański – kontrabas
Łukasz Żyta - perkusja


Koncert Agi Zaryan supportować będzie Trio Derlak/Trąbczyński/Szablowski, zdobywca II miejsca na festiwalu Jazz Juniors 2013.

Trio Derlak/Trąbczyński/Szablowski powstało w grudniu 2012 roku z inicjatywy pianistki - Agnieszki Derlak. Zespół wykonuje przede wszystkim autorskie utwory. Oscyluje wokół jazzu i współczesnej muzyki improwizowanej. Skład tworzą uczniowie wydziału jazzu szkoły muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zespół jest laureatem drugiego miejsca ostatniej edycji konkursu Jazz Juniors. Otrzymał również nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni oraz został finalistą konkursu RCK pro jazz.

Skład zespołu:
Agnieszka Derlak - fortepian
Tymon Trąbczyński - kontrabas
Bartosz Szablowski - perkusja

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.