Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Afro Kolektyw i Łagodna Pianka zagrają w Piwnicach TCK

Afro Kolektyw i Łagodna Pianka zagrają w Piwnicach TCKAfro Kolektyw do niedawna grał organiczny hip-hop (tj. bez użycia sampli), był zresztą pierwszym tego typu zespołem w Polsce. Wraz z nadejściem nowej dekady, grupa dokonała zaskakującej zmiany stylistycznej. Odeszła od rapowania, jak i muzyki z pogranicza funku, jazzu i elektroniki. Zwróciła się natomiast w stronę melodyjnych piosenek utrzymanych w beatlesowskim duchu kompozytorskim. Z pewnością nie zmieniła się natomiast ani błyskotliwość tekstów Afrojaxa, ani brzmieniowa różnorodność materiału.

Czwarta płyta grupy, zatytułowana ,,Piosenki po polsku" została wydana 20 stycznia 2012 r. nakładem Universal Music Polska. Pierwszy singiel ją promujący, ,,Wiążę sobie krawat", dotarł aż do 4. miejsca Listy Przebojów Trójki. Kontrowersje rozpoczęły się wraz z zaprezentowaniem kolejnego utworu ,,Czasem pada śnieg w styczniu" - tak śmiała rewolucja nikogo nie pozostawiła obojętnym. Nie ma już wątpliwości, że album będzie sporym zaskoczeniem na polskim rynku. Oczywiście pozytywnym.

Koncert odbędzie się 24 maja w Piwnicach TCK. Początek o 19:00. Bilety w przedsprzedaży od 14 maja 2012 r. w cenie 20 zł w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

Koncert Afro Kolektywu poprzedzi występ zespołu Łagodna Pianka. Koncert jest częścią obchodów Jubileuszu 20-lecia Tarnowskiego Centrum Kultury.

Zespół zadebiutował w 2001 roku ,,Płytą Pilśniową" (wyd. T1 / Pomaton EMI). To z niej pochodzą kultowe single: ,,Czytaj z ruchu moich ust", ,,Seksualna czekolada" i ,,Karl Malone". Po długiej przerwie w 2006 roku ukazał się kolejny album, pt. ,,Czarno widzę" (wyd. Blend Records / Rockers Publishing). Pojawiły się na nim czołowe osobistości zarówno polskiej sceny hip-hopowej (Duże Pe oraz Lilu), jak i jazzowej (m.in. Łukasz Poprawski i Marcin Masecki). Album zebrał bardzo pochlebne recenzje. Promowały go dwa single: ,,Trener Szewczyk" (nagroda BISER Polskiego Radia BIS w kategorii ,,najlepszy tekst") oraz ,,Gramy dalej" (15. miejsce w rankingu singli dekady portalu Porcys). Zespół wystąpił na prestiżowych festiwalach: Open'er oraz Off, zagrał również trzy świetnie przyjęte koncerty na antenie radiowej Trójki.

W listopadzie 2008 r. ukazał się trzeci album, pt. ,,Połącz kropki" (wyd. Polskie Radio). Wśród gości tym razem znaleźli się liderzy Kapeli Ze Wsi Warszawa, Grupy MoCarta, zespołów Muchy i Dagadana. Singiel ,,Mężczyźni są odrażająco brudni i źli" został wybrany jedną z 10 najważniejszych piosenek dekady wg portalu Onet.pl. W czerwcu 2010 roku zespół zarejestrował i opublikował utwór ,,Hymn polskiej reprezentacji na MŚ w RPA 2010", będący parodią tzw. piosenek mundialowych, doszedł on do 31. miejsca na Liście Przebojów Trójki.
Z początkiem 2012 roku nadeszła pora na kolejny rozdział w historii sześcioosobowej grupy, czyli ,,Piosenki po polsku" (wyd. Universal Music Polska).

Skład:
Michał „Afro" Hoffmann - mikrofon
Artur Chaber - perkusja
Michał Szturomski - gitara
Remek Zawadzki - instrumenty perkusyjne
Rafał Ptaszyński - gitara basowa
Stefan Głowacki - klawisze

Łagodna Pianka - Stworzona jesienią 2009 roku przez czterech panów pochodzących z malowniczej ziemi sędziszowskiej. Nękana powodzią i okradana z czasu przez konieczność przetrwania, wyrusza na głębokie muzyczne wody. Obecnie zespół dopieszcza debiutancki materiał z producentem Jackiem Szabrańskim (The Car Is On Fire) tak, aby słuchacze mogli wysmarować się dokładnie - Łagodną Pianką. Czyste Piękno zbliża się małymi krokami...
Łagodna Pianka została w tym roku laureatem Dachoofka Festival, dzięki czemu wystąpi podczas krakowskiego koncertu juwenaliowego, dzieląc scenę z Zakopower oraz Myslovitz.

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.