Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Adam Wendt Power Set - Piwnice TCK [04.02]

Adam Wendt Power SetAdam Wendt Power Set, jest pierwszą w Nowym Roku propozycja jazzową Tarnowskiego Centrum Kultury. Formację tworzy trio znakomitych polskich muzyków, a jego liderem jest fenomenalny saksofonista Adam Wendt, znany chociażby z legendarnego Walk Away, czy grupy Leszcze z którymi gra do dziś.


 

Zespół Adam Wendt Power Set prezentuje nurt jazzu elektrycznego, a ich podejście do muzyki może się podobać nie tylko koneserom tego gatunku. Niekonwencjonalne instrumentarium (elektronicznie przetwarzany dźwięk saksofonu, linia basu realizowana przez keyboard), zróżnicowany, dynamiczny repertuar, oryginalne kompozycje oraz komunikatywność wypowiedzi muzycznej - to główne atrybuty zespołu.Projekt ten jest ukłonem w stronę wielkich mistrzów światowej sceny jazzowej, takich jak np.: Eddie Harris, J.C. Adderley, Stanley Turrentine, Miles Davis.

Adam Wendt Power Set w swoim dorobku ma jeden krążek, który będzie również dostępny na koncercie.

Zespół wystąpi w składzie:

Adam Wendt – saksofony, lider

Przemysław Raminiak – instrumenty klawiszowe

Marcin Jahr - perkusja

 

Adam Wendt - Jeden z czołowych polskich saksofonistów, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu nagród, współtwórca sukcesu i repertuaru grupy Walk Away. Nagrywał i koncertował z takimi sławami muzyki jazzowej jak Randy Brecker, Bill Evans (Miles Davis), Eric Marienthal (Chick Corea, GRP Big Band), Mino Cinelu (Weather Raport, Miles Davis), Frank Gambale (Chick Corea), David „Fuze” Fiuczynski (R.Brecker, R.S.Jackson, G.Russel), Dean Brown (Roberta Flack, David Sanborn), Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Nippy Noya oraz znakomitościami czarnego bluesa takimi jak Sidney „Guitar Crusher” Selby oraz Keith Dunn. Koncertuje z mistrzem candombe, bandeonistą Luisem di Matteo z Urugwaju. W 1990 roku Walk Away z Urszulą Dudziak otwierali europejskie koncerty Milesa Davisa.

Dotychczas wziął udział w nagraniu ok. 70 płyt nie tylko, jako saksofonista, ale również, jako kompozytor i aranżer. Chętnie zapraszany do udziału w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych oraz festiwalach. Jako solista i muzyk sesyjny współpracował z jazzową czołówką Polski oraz gwiazdami muzyki pop (m.in. Ewa Bem, Lora Szafran, Mietek Szcześniak, Grzegorz Ciechowski, Krystyna Prońko). Założyciel i leader zespołów: Adam Wendt & Friends oraz Adam Wendt-Triologue.

Jest muzykiem zespołów: Kwartet Mariusza Bogdanowicza, Vintage Band, Kwartet Z.Wrombla. Koncertuje i nagrywa z wieloma wykonawcami np. Leszcze, Krystyna Stańko, Bogdan Hołownia. Również, jako muzyk sesyjny (Marek Kuczyński - muzyka teatralna i filmowa, Kasa Chorych, Mietek Blues Band, New Sami Swoi i inni). Oprócz działalności typowo koncertowej i artystycznej często prowadzi zajęcia edukacyjne w ramach Małej Akademii Jazzu (m.in. Gorzów Wlkp., Zakopane) oraz Warsztatów Muzycznych w Chodzieży, Zakrzewie, Ustrzykach Dolnych, Koszalinie, Leichligen (Niemcy).

Przemysław Raminiak - Pianista, kompozytor i aranżer. Współpracował z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce min: Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Lewandowski, Adam Wendt, Maciej Strzelczyk... Ze swoim zespołem RGG Trio zdobył szereg nagród na festiwalach i konkursach jazzowych w kraju i za granicą m.in.: Nagrodę dla najlepszego uczestnika Warsztatów Jazzowych Puławy 1996.

II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy za kompozycję "Three for Brad" w 2003

1 nagroda na Spotkaniach Jazzowych – Sieradz 2002

1 nagrodę na festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2002

2 miejsce oraz nagrodę publiczności na International Jazz Festival Getxo (Hiszpania) 2003

„Klucz do Kariery” Pomorskiej Jesieni Jazzowej – Gorzów Wielkopolski 2003

Oprócz swojego autorskiego projektu Przemysław Raminiak często zapraszany jest, jako muzyk sesyjny do współpracy w różnych formacjach, nie tylko jazzowych.Jest również autorem muzyki skomponowanej do spektaklu teatralnego „ Leonard” oraz „Krwawe Gody – inspiracje Garcia Lorcy” w Gorzowskim Teatrze im. J.Osterwy. Współpracuje również z Adamem Bałdychem tworząc różnego rodzaju produkcje muzyczne. Z RGG Trio wydał płyty „Scandynavia” oraz „Straight Story”.

Marcin Jahr - Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Profesjonalną karierę rozpoczął w Kwintecie Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego (1987). Później współpracował m.in. z Garrisonem Fewellem, Nicolasem Simionem, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Stankiewiczem, Lorą Szafran z zespołem New Presentation, Karolem Szymanowskim, Brandonem Furmanem i Jackiem Niedzielą, Zbigniewem Namysłowskim; okazjonalnie z Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Leszkiem Kułakowskim, Krzysztofem Herdzinem i z wieloma innymi. Z większością z tych wykonawców nagrał ok. 20 płyt dla różnych wytwórni. Wielokrotnie był wykładowcą na Warsztatach Muzycznych w Puławach, Leichlingen Jazz Workshop w Niemczech, Warsztatach Muzyczne w Pułtusku, Międzynarodowych Warsztatach Muzyczne w Inowrocławiu i Pradze. Od 2004 jest wykładowcą klasy perkusji na Kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Instytucie Kultury i Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Stale współpracuje z Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Funky Groove, kwartetem Adam Wendt & Friends, Wojciech Niedziela Trio i Quartet, Wooden Soul Quartet i Jazzowe Poetycje Jacka Niedzieli, z Ewą Bem, Piotrem Wojtasikiem.

Koncert ADAM WENDT POWER SET odbędzie się 4 lutego 2011 r., godz. 19.30, Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)

Bilety: 25 zł (do nabycia w TCK, Tarnów, Rynek 5). Ilość miejsc ograniczona!

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.