Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

„A teraz ja” i „Kolczyki Izoldy” - Teatr

„A teraz ja” i „Kolczyki Izoldy” - Teatr (fot. Paweł Topolski)9 lipca na Dużej Scenie Teatru im. L. Solskiego odbył się pokaz finałowy pierwszej tury warsztatów teatralnych „Słońce w teatrze”.

Dzieci usłyszały gromkie brawa na widowni od rodzin i przyjaciół, którzy wypełnili salę teatralna. Finałowy pokaz dwóch grup, które podczas pięciu dni uczestniczyły w warsztatach teatralnych pod okiem Aleksandra Fiałka i Zinaidy Zagner, we wsparciu aktorów teatru Kinga Piąty oraz Tomasz Piaseckiego. Pierwsza grupa zaprezentowała „Kolczyki Izoldy” K.I.Gałczyńskiego uświetnione śpiewem, tańcem klasycznym i nowoczesny.

Warto wspomnieć, że choreografię do piosenki, nazwanej przez dzieci „Nony”, napisała Agnieszka jedna z uczestniczek warsztatów – podkreśla Zinaida Zagner.

Druga grupa pod okiem Aleksanda Fiałka w pokazie „A teraz ja” zaprezentowała luźno połączone ze sobą krótkie etiudy sceniczne, ubarwione również śpiewem i tańcem.

Organizacja czasu wolnego dzieciom podczas wakacji to bardzo trudny obowiązek dla rodziców zajętych praca zawodową. Bardzo się cieszę, że syn mógł uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez teatr. Już dziś pyta czy może przyjść za rok – dodaje mama 10-letniego Alana.

Podczas tygodniowego turnusu dzieci pracowały w grupach, tak by na zakończenie pokazać efekty swoich działań. W tym czasie zapewniono im opiekę pedagogiczną, obiady w Restauracji Pasaż oraz wizytę w Radio RDN Małopolska. Finałowej prezentacji towarzyszyła „Słoneczna Galeria”, czyli wystawa prac plastycznych najmłodszych uczestników warsztatów. Na zakończenie dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, mogły także zobaczyć występy swoich kolegów z Gminnego Domu Kultury w Gnojniku oraz świetlicy w Lewniowej.

Drugi turnus półkolonii teatralnych odbędzie się od 20 do 27 sierpnia. Informacje w Biurze Promocji i Organizacji Widowni Teatru im. L.Solskiego.


Projekt współfinansowany ze środków finansowych Wydziału Kultury Miasta Tarnowa

Fot: Paweł Topolski

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.