Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

8 Małopolski Festiwal Smaku - Tarnów

8 Małopolski Festiwal SmakuW najbliższą niedzielę (17 czerwca) do Tarnowa zawita Małopolski Festiwal Smaku. Podczas kolejnego tegorocznego półfinału zaprezentują się wystawcy z powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego.

Trzeci półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku zostanie otwarty o godzinie 10.00 na tarnowskim Rynku. Małopolscy producenci żywności zaproponują szereg produktów, które wezmą udział w plebiscycie publiczności i zostaną poddane ocenie profesjonalnego jury.

Publiczność oceni produkty i potrawy w czterech kategoriach. Jako „Ekologiczne przysmaki” pojawią się bio soki oraz razowiec lipnicki z masłem ziołowym. W kategorii „Tradycyjne specjały” w plebiscycie weźmie udział chleb żarnowy i danie z fasoli „Piękny Jaś” z Doliny Dunajca.

„Smakołyki z legendą” będą reprezentować: kiełbasa wiejska tuchowska, galicyjskie chrzany, cebulek i miodówka pogórska. Każdy z odwiedzających w niedzielę tarnowski Rynek będzie mógł skosztować wiśnickiego makaronu domowego, miodu mniszkowego i wiejskiego chleba żytniego. Kategorię smakołyków o bogatej historii uzupełniają buraki tarte, kiełbasa wiejska filipowicka i szynka tradycyjna.

Kategoria „Jak u mamy” jest reprezentowana przez takie potrawy jak: kotne kluski ze słoniną, kluski ziemniaczane z farszem serowym okraszone skwarkami z cebulą, rosół polski i kotlety z białej fasoli. Do Tarnowa zawitają wolickie pierogi z mięsem kraszone cebulką podawane z tradycyjnym czerwonym barszczykiem, kiełbasa dworska z udźca z indyka oraz rolada z polędwiczki wieprzowej z knelem, szpinakiem i pieczarkami. Odwiedziny na tarnowskim Rynku to również okazja by rozszyfrować nazwy prołziok i gomółki oraz poznać smak rarytasów, które się pod nimi kryją.

W tej kategorii pojawi się również wolańska kura nadziewana, dżem z płatków róży „Moulin Rouge”, smalec z cebulką i mlekiem, sok z róży i bzu białego, kapuśniaczki oraz strojcowskie Zawijoki z ziemniaków. W pokazie gotowania zostanie zaprezentowany filet z pstrąga z wędzonym boczkiem na soczewicy smalcem wędzonej.

Nie zabraknie również muzycznych atrakcji. Na scenie tarnowskiego Rynku wystąpią zespoły After Day, Leliwa Jazz Band oraz Personel.

Organizatorami tarnowskiego półfinału 8. Małopolskiego Festiwalu Smaku są Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Tarnowskie Centrum Kultury Instytucja Kultury Miasta Tarnowa oraz Urząd Miasta Tarnowa.

Festiwal regionalnych specjałów
Małopolski Festiwal Smaku powstał, aby promować produkty regionalne, tradycyjne, ekologiczne i wspierać lokalnych producentów żywności. To największe wydarzenie kulinarne w regionie - coraz lepiej rozpoznawalne w całym kraju. Z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem, przyciągając w miejsca plebiscytowych zmagań rzesze wielbicieli tradycyjnego smaku Małopolski.

Małopolski Festiwal Smaku to nie tylko letnia edycja – od kilku lat regionalne specjały można kupić podczas świątecznych kiermaszów (Wigilijny Małopolski Smak i Wielkanocny Małopolski Smak) na Rynku Głównym w Krakowie.

To już ósma edycja!
8. Małopolski Festiwal Smaku trwa już od 3 czerwca. Pierwszy półfinał odbył się w Oświęcimiu. Drugi z nich odbył się 9 i 10 czerwca na placu Wolnica w Krakowie. Na kolejne półfinały zapraszamy do Wadowic, Nowego Sącza, Nowego Targu i Miechowa. Wielki finał 8. Małopolskiego Festiwalu Smaku odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w Krakowie!

PROGRAM:
9.45 Zespół Personel
10.00 Otwarcie tarnowskiego półfinału 8. Małopolskiego Festiwalu Smaku
przedstawienie zasad konkursu i plebiscytu „Małopolski Smak”
rozpoczęcie degustacji oraz plebiscytu „Małopolski Smak”
prezentacje wystawców
11.00 Rozpoczęcie konkursu „Małopolski Smak”
11.40 Zespół After Day
12.00 Rozpoczęcie pokazu gotowania
12.05 Zespół After Day
13.40 Zespół Leliwa Jazz Band
15.00 Zakończenie plebiscytu „Małopolski Smak”
15.05 Zespół Leliwa Jazz Band
16.20 Zespół Personel
17.00 Rozstrzygnięcie konkursu i plebiscytu „Małopolski Smak”
wręczenie wystawcom nagród i dyplomów
losowanie nagrody dla publiczności
17.30 Zespół Personel

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.