Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

3MAJ się Zdrów! Festiwal Dobrze Nastawionych

3MAJ się Zdrów! Festiwal Dobrze NastawionychRośnie napięcie przed jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych roku w naszym regionie. Promocję zdrowia, cykl imprez sportowych i przede wszystkim wiele koncertów zaplanowano w  Tarnowie, Tuchowie i Ciężkowicach. W charakterze gwiazd  3MAJ SIĘ ZDRÓW – Festiwalu Dobrze Nastawionych wystąpią Agnieszka Chylińska, grupy Bracia, Totentanz i Paprika Korps oraz kilka innych zespołów. Początek już 2 maja, cykl imprez potrwa w sumie trzy dni.

Na początek na tarnowskim rynku stanie mobilne miasteczko ruchu drogowego.  Tory jazdy, imitujące sytuacje w ruchu drogowym, rondo i sygnalizacja świetlna pomogą dzieciom i młodzieży w doskonaleniu umiejętności jazdy na rowerze.

3 maja na tuchowskim rynku zaplanowano obszerny blok zajęć dla dzieci i młodzieży, konkursy z nagrodami, w których można będzie wygrać upominki. Nie zabraknie animacyjnej magii i cyrkowych pokazów. Pojawia się szczudlarze, którzy zadbają o pozytywny nastrój. Zaproszą także do zabawy z bębniarzami Jamanspace.  Kolorytu imprezie nadadzą  rekwizyty, przywołujące skojarzenia ze światem cyrku i artystów ulicznych. Żonglerzy i kuglarze z wirującymi talerzami, chustami i maczugami stworzą niecodzienną oprawę zabawy. Impreza już od ubiegłego roku towarzyszy Pucharowym Zawodom Wspinaczkowym, rozgrywanym na tuchowskim rynku. Udział wezmą renomowani zawodnicy, łącznie ze zdobywczynią Pucharu Świata Edytą Ropek – ambasadorem marki Centrum Zdrowia Tuchów.

Sportowych akcentów nie zabraknie także 4 maja w Ciężkowicach.  Tutaj festiwalowi towarzyszył będzie finisz etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów. Ale prócz młodzieżowych  kolarskich reprezentacji narodowych, regionalnych,  ekip zawodowych i klubowych swoich sił na rowerach będą mogli spróbować także amatorzy. Zaplanowano bowiem także Rowerowy Rajd na Orientację „Z prądem i pod prąd” oraz tor przeszkód dla cyklistów.

W części dotyczącej promocji zdrowia zarówno w Tuchowie, jak i w Ciężkowicach zaplanowano  przegląd uzębienia maluchów. Będzie mu towarzyszyć akcja informacyjna, dotycząca poprawy świadomości prozdrowotnej rodziców i samych dzieci. Ponadto można będzie wykonać badania w specjalnym słuchobusie. Używanie słuchawek dousznych i hałas komunikacyjny powodują często uszkodzenie słuchu. Dlatego wskazówki specjalistów dotyczące ochrony w tym zakresie cieszą się zazwyczaj dużym powodzeniem. Eksperci Centrum Zdrowia Tuchów będą udzielać porad na temat właściwego  komponowanej diety. Festiwalowi goście  będą mogli także wykonać EKG, zmierzyć ciśnienie czy poziom glukozy. Wyniki badań można będzie na miejscu wstępnie zinterpretować. Ponadto w medycznej części imprezy przewidziano pogadanki w ramach mini szkoły rodzenia. Zaplanowano konsultacje w zakresie rehabilitacji poporodowej oraz naukę samobadania piersi. W programie znalazły się także pokazy pierwszej pomocy.

Muzyczną cześć imprezy 2 maja na rynku w Tarnowie otworzy przebojowa dawka hitów w wykonaniu Agnieszki Chylińskiej oraz zespołów Hiob, Sayes, StronaB i Sense of Balance,  wypróbowanych i zalecanych przez RDN Małopolska. Dalsze rockowania też są obiecujące. 3 maja w Tuchowie zaplanowano prawdziwą rockową terapię Braci Cugowskich, których wiarę w lepszy świat wzmocni energia zespołu Totentanz i pobudzi muzyczny entuzjazm formacji Small Cafe oraz Incepcji. Dla szukających pozytywnych wibracji i relaksujących, majowych klimatów będzie polskie reggae w pigułce – zespół Paprika Korps, który 4 maja lekko rozkołysze Ciężkowice. Asystować mu będą grupy Pyroskop i Skangur. Ponadto w Ciężkowicach także  hit hit hura!, czyli drugie notowanie na żywo coverovej listy przebojów z zespołem Big Cafe.

Dodajmy, że amfiteatr, gdzie 4 maja odbywał się będzie festiwal jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Przyrodniczego. Podczas festiwalu zaplanowano w nim promocyjne ceny biletów. Ciężkowickie zbiory zgromadzone przez rodzinę Tomków są prezentowane w nowym budynku z szerokim wykorzystaniem technik multimedialnych.

Druga edycja festiwalu zainicjowanego  przez Centrum Zdrowia Tuchów jest organizowana  wspólnie z radiem RDN Małopolska i tuchowskim oraz ciężkowickim  Domem Kultury a także portalem Muzyczny Tarnów i z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.

3MAJ się Zdrów! Festiwal Dobrze Nastawionych3MAJ się Zdrów! Festiwal Dobrze Nastawionych3MAJ się Zdrów! Festiwal Dobrze Nastawionych

3MAJ się Zdrów! Festiwal Dobrze Nastawionych3MAJ się Zdrów! Festiwal Dobrze Nastawionych

 

Program 3MAJ SIĘ ZDRÓW 2 - 4 maja Tarnów - Tuchów - Ciężkowice


2 maja Tarnów, Rynek

15:00 – 19:00  Promocja Klubu Dobrze Nastawionych

15:00 – 19:00  Młodzieżowa Scena Muzyczna
15:00 Sense of Balance
16:00 StronaB
17:00 Sayes
18:00 Hiob
20:00 Agnieszka Chylińska
 

3 maja Tuchów, Rynek

9:00 – 16:00  medycznie - profilaktycznie
edukacja zdrowotna dla najmłodszych wady uzębienia
badanie słuchu
profilaktyka Badań Piersi
dieta na wagę zdrowia
mini szkoła rodzenia
pokazy pierwszej pomocy medycznej       
badania EKG, pomiar ciśnienia oraz glukozy

9:00 – 15:00  majowo – sportowo
amatorski puchar we wspinaczce na czasz udziałem zdobywczyni Pucharu Świat Edyty Ropek
warsztaty kuglarskie dla najmłodszych
miasteczko zabawy dla dzieci

16:00 – 22:00  muzycznie – energetycznie
Small Cafe
Incepcja
Totentanz
BRACIA


4 maja Ciężkowice, Amfiteatr

11:00 – 15:30 edukacja zdrowotna dla pacjentów
pokaz pierwszej pomocy, badanie słuchu

14:00 – Rowerowy tor przeszkód -  finał Rowerowego Rajduna Orientacje
,,Z prądem i pod prąd ’’

15:00 – 18:00 animacje dla dzieci (chusta animacyjna, gry i zabawy, bańki mydlane, konkursy)
malowanie twarzy, szczudlarze, bębniarze z Jaman Space  - warsztaty dla dzieci plus mini koncert pod sceną o 17:45
miasteczko zabawy dla dzieci

15:00 – 16:30 - finisz kolarski 3-go etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów - Rynek

16:30 – 21:30 Młodzieżowa Scena Muzyczna
16:30 – Nead More Clouds
17:00 – Pyroskop
18:15 – Big Cafe hit & cover  ’80 ‘90
20:00 – Paprika Korps
21:30 – 02:00  Camer Band 

3MAJ się Zdrów! Festiwal Dobrze Nastawionych

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.