Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

100 lat komunikacji miejskiej w Tarnowie

100 lat komunikacji miejskiej w TarnowieMiasto świętuje stulecie komunikacji. Dla uczczenia tej wspaniałej rocznicy tarnowskie MPK przygotowało dla mieszkańców sporo atrakcji. Oprócz oficjalnej uroczystości na Sali Lustrzanej będzie też niespodzianka dla wszystkich tarnowian. W dniu 23 września 2011 przy ulicy Wałowej przy historycznym przystanku tramwaju (obok Sali Lustrzanej) odbędzie się inscenizacja przedstawiająca artystyczną wizję uruchomienia tarnowskiego tramwaju przed stu laty. Na jakiś czas ulica Wałowa przeniesie się w czasie… Pojawią się stylizowany tramwaj, społeczeństwo w strojach z tamtego okresu, muzyka na żywo oraz …niespodzianka!

Pochód wyruszy ulicą Wałową, tak jak przed stu laty. Stylizowany tramwaj będzie do wieczora jeździł po ulicach Tarnowa a konduktor i młodzież w strojach z epoki będą rozdawać obywatelom na wszystkich przystankach specjalne cukierki. A wszystko to przy dźwiękach muzyki zespołu jadącego tramwajem…

Przypomnijmy, 25 września 1911 wyruszył w trasę pierwszy miejski elektryczny tramwaj. W roku 1928 komunikacja miejska została rozszerzona o autobusy miejskie. Po wojnie funkcję komunikacyjną pełniły już wyłącznie autobusy. Miejska spółka MPK jest dumna, że kontynuuje stuletnią tradycję tarnowskiej komunikacji miejskiej.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.