Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

10. Małopolski Festiwal Smaku

10. Małopolski Festiwal SmakuZapraszamy na tarnowski półfinał 10. Małopolskiego Festiwalu Smaku, który odbędzie się 29 czerwca na tarnowskim Rynku. Małopolski Festiwal Smaku to największe w Polsce,  wydarzenie regionalne o charakterze kulinarnym, promujące małopolskich producentów żywności, produkty i potrawy lokalne oraz tradycyjne. Impreza realizowana jest cyklicznie od 2005 roku w formie plenerowych kiermaszów. W największych miastach regionu organizowane są eliminacje półfinałowe, podczas których małopolscy producenci artykułów rolno-spożywczych prezentują swoje wyroby. Podczas każdego półfinału, jak również w trakcie finału, organizowany jest konkurs "Małopolski Smak", w którym zgłoszone produkty i potrawy ocenia komisja konkursowa, która przyznaje Grand Prix oraz II i III miejsce. Zwycięzcy półfinałów otrzymują "przepustkę" do krakowskiego finału, w którym wybierane są najlepsze produkty z całej Małopolski.


29 czerwca 2014 r. odbędzie się półfinałowy kiermasz na tarnowskim Rynku. Trwać on będzie od 10.00 do 18.00.

Przez cały dzień można będzie kosztować małopolskich specjałów, smacznie prezentujących się na stoiskach wystawców, którzy zgłosili się do konkursu, a także wziąć udział w plebiscycie na najsmaczniejszy produkt żywnościowy.

Ponadto na osoby, które w tym dniu odwiedzą tarnowski Rynek, czekać będzie szereg atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami oraz uczta muzyczna, a wystąpią: DrumBum*, Personel**, Sing&Record***, Chłopcy kontra Basia****

Szykuje się zatem niezwykle smaczny dzień pod niebem najcieplejszego miasta w Polsce, ze wspaniałą, gorącą atmosferą i wieloma atrakcjami na tarnowskim półfinale 10. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Organizatorami festiwalu są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Tarnowskie Centrum Kultury - Instytucja Kultury Miasta Tarnowa  oraz Urząd Miasta Tarnowa.

Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa.


*Zespół DrumBum działa przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie. Repertuar zespołu pokazuje niezwykłe bogactwo perkusyjnego instrumentarium m.in. marimby, wibrafon, ksylofon, dzwonki, conga, bongosy, timbalesy, zestawy perkusyjne i wiele innych. Zespół zaprezentuje utwory z gatunku muzyki latynoamerykańskiej oraz klasycznej. Obecny skład tworzą:
Michał Smajdor, Rafał Pawłowski, Krzysztof Kloch, Jakub Szymański, Andrzej Schabowski, Michał Świerczek, Dawid Skrzelowski, Jakub Wójcik, Jan Łukasik, Michał Kołodziej i są prowadzeni przez nauczycieli Jana Krawczyka oraz Sylwestra Malinowskiego.

**Personel powstał w 2000 r. z inicjatywy Krzysztofa Hubera - autora tekstów i  muzyki oraz Mariusza Dziekana - pianisty i aranżera. Po kilku zmianach "personalnych" krystalizuje się ostateczny kształt formacji. Muzyka Personelu to swobodna, ale i opatrzona treścią wycieczka po różnych stylach i gatunkach muzycznych. Członkowie grupy są finalistami SFP w Krakowie i OPPA w Warszawie. Od początku działalności z powodzeniem występują zarówno w  klubach, jak też na imprezach plenerowych na terenie całego kraju, w tym także na zapleczu "Restauracji Sia la la la la"  podczas cyklicznej imprezy kulturalnej, organizowanej niegdyś przez TCK, skupiającej w sobie zapędy twórcze różnej maści.
W marcu 2012 r. Personel wznowił działalność. Po pierwszym "Składzie kultury", który odbył się w marcu 2012 r. w Piwnicach TCK, muzycy weszli do studia, aby zarejestrować materiał na swój debiutancki krążek. 3 lutego 2014 r. nakładem wydawnictwa Luna Music ukazał  się pierwszy pełnowymiarowy album tarnowskiej grupy PERSONEL zatytułowany "Nie tylko dla PERSONEL-u".
Skład zespołu:
Krzysztof Huber – wokal, Marek „Krupiszon" Krupa – saksofon, Mariusz „Mario" Dziekan - instrumenty klawiszowe, Sebastian Mnich – perkusja, Damian Gwizd – gitara, Grzegorz Nosek – bas

***Sing & Record. Inicjatywa Sławka Ramiana i Grzegorza Gawlika, czyli warsztaty wokalne, które przyciągnęły kilkunastu młodych wokalistów, którzy od października ub. roku do kwietnia systematycznie uczestniczyli w zajęciach wokalnych odbywających się w Tarnowskim Centrum Kultury. Podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy był koncert finałowy, który w Piwnicach TCK zabrzmiał 9 maja 2014 r.
W repertuarze koncertu znalazły się tym razem wyłącznie autorskie piosenki napisane specjalnie dla uczestników warsztatów. To najlepszy sposób na wyeksponowanie indywidualnych walorów głosowych - mówi Sławek Ramian. Podczas występu zaprezentowane zostaną  kompozycje wybrane spośród tych specjalnie przygotowanych dla uczestników warsztatów.

****Chłopcy Kontra Basia to minimalistyczny skład, który za punkt wyjścia obiera sobie polską twórczość tradycyjną.
Autorskie teksty Barbary Derlak, wokalistki zespołu, powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie muzycznej pod postacią oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej czy melodyjności ballady. Całość podana jest we współczesnych, jazzujących aranżacjach.
„Wieczerza" to pierwszy singiel promujący debiutancką płytę zespołu Chłopcy Kontra Basia zatytułowaną „Oj tak!". Na płycie gościnnie wystąpił pianista Mariusz Obijalski, muzyk zespołu Fisz Emade Tworzywo oraz Natu - solowego projektu Natalii Przybysz. Do utworu „Wieczerza"  powstał teledysk zrealizowany przez studio filmowe Karuzela z Wrocławia. Płyta „Oj tak!" ukazała się 18 października 2013 nakładem ART2 Music, dystrybucja - Agora S.A. Skład zespołu:
Barbara Derlak - śpiew, klarnet, basklarnet, drumla, Marcin Nenko - kontrabas, Tomasz Waldowski - perkusja, futujara.

Źródło: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.