Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

1. rocznica śmierci Edwarda Żentary

1. rocznica śmierci Edwarda Żentary25 maja mija pierwsza rocznica śmierci dyrektora Edwarda Żentary, dyrektora naczelnego i artystycznego Tarnowskiego Teatru im. Solskiego w latach 2008-2011.

Edward Żentara był aktorem teatralnym, filmowym oraz reżyserem. Występował na deskach wielu teatrów w Polsce, wśród których znalazły się między innymi Teatr im. Osterwy w Lublinie, Teatr Polski i Teatr Studio w Warszawie, Stary Teatr i Teatr im. Słowackiego w Krakowie oraz Teatr Polski w Szczecinie. Szerszej publiczności Edward Żentara dał się poznać grając w dramacie Wojciecha Wójcika „Karate po polsku”, „Siekierezadzie” Witolda Leszczyńskiego czy „Trzech młynach” Jerzego Domaradzkiego. W wymienionych filmach wykreował znakomite role, za które został uhonorowany nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego i nagrodą Złoty Ekran, przyznawaną przez Tygodnik „Ekran”. Jako dyrektor Solskiego wyreżyserował spektakle „Zbrodnia i kara” , „Rozmowy z katem” oraz „Przyjazne dusze”.

Msza św. w intencji Ś.P. Edwarda Żentary odbędzie się w kościele Filipinów w Tarnowie 25 maja o godz. 9.00.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.