Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

IX Borzęcińskie Święto Grzyba

Święto Grzyba BorzęcinSporo doskonałej muzyki, liczne konkursy, wiele atrakcji dla dzieci i degustacje potraw regionalnych, w których królować będą grzyby – tak w telegraficznym skrócie można opisać zbliżające się IX Borzęckie Święto Grzyba, które wzorem lat ubiegłych odbędzie się na stadionie sportowym w Łękach. To największa impreza plenerowa w regionie tarnowskim. Organizatorzy przewidują, że dwudniowa impreza, zaplanowana na ostatni weekend sierpnia, zgromadzi wiele tysięcy widzów.

Obchody Borzęckiego Święta Grzyba rozpocznie w sobotę Turniej Sołectw gminy Borzęcin o nagrody przewodniczącego rady gminy. Kilkuosobowe reprezentacje, na czele których staną sołtysi miejscowości gminy Borzęcin, rywalizować będą w wielu interesujących konkurencjach. Zawodnicy będą musieli m.in. zmierzyć się z cięciem drzewa piłą ręczną (moja – twoja), sprawdzić swoją celność w grze w minigolfa oraz lepić pierogi na czas. Dla zwycięzców przygotowano nagrody w postaci czeków. Prawdopodobnie  sołectwo, które wygra te zmagania, zainkasuje czek na sumę pięciu tysięcy złotych. - Turniej ma charakter rywalizacji, ale także wymiar integracyjny. Wszystko odbywa się według zasad fair play.

Święto Grzyba Borzęcin - Ewa FarnaKonkurencjom towarzyszy wspaniały doping, nie brakuje dużo zdrowego śmiechu komentuje Czesław Małek, przewodniczący Rady Gminy. Następnie zaplanowano koncerty poprzedzające występ gwiazdy wieczoru. Zanim jednak pojawi się ona na scenie, około godziny 20. Browar Okocim wspólnie z gminą Borzęcin przeprowadzą konkurs, w którym do wygrania będą cenne nagrody rzeczowe. Emocje nie zdążą jeszcze opaść, kiedy na scenie pojawi się pierwsza z naszych tegorocznych gwiazd.  Z sobotnim występem wiąże się ciekawa historia. Chcieliśmy, zgodnie z wolą internautów, aby wystąpiła Ewa Farna. Niestety okazało się, że w ostatni weekend sierpnia Ewa ma imprezę rodzinną. Zaprosiliśmy więc Blue Cafe. Od maja wszystko było dograne, a tu kilka dni temu znowu pojawiły się trudności. Zobowiązania zespołu wobec jednej ze stacji telewizyjnych i wydawcy płyty sprawiły, że zamiast w Borzęcinie Blue Cafe wystąpi w Operze Leśnej w Sopocie- opowiada Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie, organizator imprezy. Ale, jak mówi stare powiedzenie, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. W końcu okazało się, że Ewa Farna, ku uciesze wielu osób, zaśpiewa na Borzęckim Święcie Grzyba. Po koncercie zaplanowano dyskotekowe pląsy w plenerze, które poprowadzi wyśmienity DJ.

Niedzielna część Święta Grzyba wystartuje o godzinie 15. Podobnie jak w poprzednich latach zaplanowano konkurs na najlepszą potrawę z grzybów. Do udziału w nim zaproszono przedstawicieli gospodarstw agroturystycznych z powiatu brzeskiego, tarnowskiego, dąbrowskiego i bocheńskiego. Każdy z uczestników imprezy będzie mógł skosztować przygotowanych potraw. Ci, którzy byli tutaj po raz pierwszy, nie kryli zaskoczenia, jakie cuda można wyczarować z niepozornych zdawałoby się grzybów. Panie, nieco rzadziej panowie, tworzą wspaniałe potrawy: sosy, pieczenie, rolady, a nawet ciasta z dodatkiem grzybów. Kiedy jedni będą smakowali grzybowe potrawy, inni mogą wziąć udział w bloku imprez i konkursów dla dzieci i młodzieży. Zaplanowano występy artystyczne: wokalne, teatralne, taneczne, muzyczne. Oczywiście będzie wesołe miasteczko (z Czech), dmuchane zamki, wata cukrowa i potrawy z grilla. Scena należeć będzie do zespołu Cantantes Dei z Borzęcina, który  mimo iż powstał kilka miesięcy temu  zdążył zdobyć sobie już niemałą popularność i rzesze fanów. Po nich rządził będzie zespół Krzywa Alternatywa z Oświęcimia, grający muzykę alternatywną z domieszką rocka oraz reggae i ska. Znajdzie się też coś, co powinno zainteresować męską cześć publiczności, mianowicie: siłacze StrongMan oraz pokaz sztuk walki w wykonaniu grupy MMA Borzęcin. Tuż przed muzycznym punktem kulminacyjnym, czyli występem gwiazdy ponownie można będzie spróbować swojego szczęścia w konkursach Browaru Okocim i gminy Borzęcin.

Święto Grzyba Borzęcin - KombiiPóźniej już tylko wielki koncert grupy Kombii. Gwiazda nie potrzebuje żadnej rekomendacji. Kto z nas nie słyszał takich przebojów jak: ‚Słodkiego, miłego życia’, ‚Black and White’ czy ‚Rendez?vous’. Oczywiście nie zabraknie utworów z najnowszej płyty zespołu. A po koncercie, jak co roku pokaz ogni sztucznych. Nasza impreza ma charakter integracyjny. W tym roku odbywa się po raz dziewiąty. Grzyby, które są symbolem naszej gminy, to doskonały pomysł na promocję Borzęcina. Zapraszam na naszą dwudniową imprezę. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Gwarantujemy doskonałą zabawę -  zapewnia wójt Janusz Kwaśniak.

My wiemy jedno: nie można nie przyjechać w ostatni weekend sierpnia do Borzęcina. A co będzie potem, to się jeszcze zobaczy?


ŚWIĘTO GRZYBA - PROGRAM:

24 sierpnia 2013 (sobota)
16:30 Turnieje i koncerty

  • Turniej sołectw gminy Borzęcin
  • Koncert zespołu Przystanek Mrówkowiec
  • Konkurs Browaru OKOCIM i Gminy Borzęcin

20:30 Gwiazda wieczoru - EWA FARNA
22:00 - 1:00 Dyskoteka w plenerze

25 sierpnia 2013 (niedziela)
15:00 Potrawa z grzybów - konkurs agroturystyczny z degustacją
15:00 - 19:00 Blok konkursów i występów dla dzieci
15:00 Scena główna

  • Na ludową nutę
  • Koncert zespołu Cantantes Dei
  • Pokaz siły STRONGMAN
  • Potrawa z grzybów - wręczenie nagród
  • Pokaz sztuk walk MMA Borzęcin
  • Koncert zespołu - Krzywa Alternatywa
  • Konkurs Browaru OKOCIM i Gminy Borzęcin

20:00 Gwiazda wieczoru - KOMBII
22:00 Pokaz ogni sztucznych


ŚWIĘTO GRZYBA - LOKALIZACJA:

Stadion Sportowy w Łękach / gmina Borzęcin

Święto Grzyba - lokalizacja, dojazd, mapa

Święto Grzyba - lokalizacja, dojazd, mapa

Źródło: swietogrzyba.pl

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.