★ ZAPLANUJ Z NAMI CZAS ★
ZAPLANUJ Z NAMI CZAS
WYDARZENIA

"Ikebana" w finale 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskie

Sukces Marcina Skóry!

cena : 40 PLN

Teatr im. L.Solskiego

Spektakl „Ikebana” na podstawie tekstu Marcina Skóry w reżyserii Bohdana Roberta Graczyka i Dariusza Stanisława Starczewskiego został zakwalifikowany do finału 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna-Chojka po obejrzeniu 136 spektakli dopuszczonych do Konkursu, zakwalifikowała do finałowego, II etapu 13 przedstawień. II etap Konkursu zakończy się 20 czerwca.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu popularyzację współczesnego dramatu polskiego, promocję rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych.

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Oczywiście, nic by nie było gdyby nie współpraca z tarnowskim teatrem. Ogromna zasługa w tym wszystkim należy do niesamowitej Matyldy Baczyńskiej – ona zrobiła z tekstu poruszający monodram. Dziękuję reżyserom i wszystkim, którzy uczestniczyli w realizacji spektaklu. Jest mi niezmiernie miło, że wśród trzynastki finalistów znalazła się „Ikebana” – podkreślił Marcin Skóra, autor tekstu.

 

"Ikebana" w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie: 25, 26, 27 maja, godz. 19:00 Mała Scena.

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/258695.html

"Porachunki z katem" w reż. Marcina Hycnara w Teatrze Solskiego

cena : 40 PLN

Teatr im. L. Solskiego

Na najbliższy weekend polecamy komedię kryminalną "Porachunki z katem" Martina McDonagha, w reż. Marcina Hycnara, którą widzowie ubiegłorocznego Festiwalu Komedii Talia nagrodzili II miejscem w głosowaniu publiczności. 

"Porachunki z katem" to trzymająca w napięciu czarna komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i błyskotliwych dialogów. McDonagh nieustannie zaskakuje, gra z przyzwyczajeniami widza, bawi się formą. A wszystko po to, by postawić pytania o naturę sprawiedliwości, nieomylność sądów i prawo do decydowania o życiu innych ludzi.

Jest rok 1965. W Wielkiej Brytanii właśnie zniesiono karę śmierci. Na północy Anglii w prowincjonalnym Oldham lokalną sławą jest właściciel pubu Harry Wade, który przez dwadzieścia pięć lat był katem w służbie Korony Brytyjskiej. Drugim po Albercie Pierrepiont katem w kraju. Miejscowa prasa i stali bywalcy pubu z niecierpliwością czekają na to, jak Harry zareaguje na wieść o zmianach w brytyjskim wymiarze sprawiedliwości. Czy pojawienie się niespodziewanego przybysza z południa zakłóci spokój mieszkańców Oldham w tym wyjątkowym dniu?

Miarą wielkości McDonagha jest mistrzowska gra formą. Jego najnowsza sztuka to zabawny thriller ze świetnie napisanymi dialogami i serią zdumiewających zwrotów akcji. „Variety”

„Porachunki z katem” to świetna komedia, ale dziki śmiech grzęźnie w gardle, gdy zdamy sobie sprawę, że McDonagh wcale nie chce nas rozbawić. On nas testuje.  „The Economist”.

Spektakl zajął II miejsce w głosowaniu publiczności podczas XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2017.

Terminy: 18, 19, 20 maja, godz. 18:00, Duża Scena

Na hasło Harry bilety w kasie teatru, dostępne w cenie 15 zł od osoby. 

Serdecznie zapraszamy!